Home » Aktualności » Stypendia » Stypendium rektora – kilka informacji dla najlepszych studentów

Stypendium rektora – kilka informacji dla najlepszych studentów

1. Prosimy nie sugerować się rankingami i nie pisać do nas e-maili z pytaniem, czy 98% szans na wygraną oznacza, że damy stypendium. Czynników jest zbyt wiele, byśmy mogli odpowiedzieć na podobne pytania. Informacja będzie naprawdę niedługo.

2. Prosimy o sprawdzenie, czy w systemie znajduje się numer konta bankowego. Jeśli go nie ma, jest szybki sposób na naprawienie tego uchybienia: trzeba USOSwebie Kampusu Centralnego wejść w w panel Moje studia, dalej w Płatności i tam dodać numer konta. Proste, skuteczne, nie wymaga stania w kolejkach do Dziekanatu ani pisania e-maili. Znacznie zwiększa szanse na otrzymanie przelewu.

3. Do mniej więcej połowy grudnia w panelu Wnioski, przy wniosku o stypendium rektora pojawi się informacja PRZYZNANE bądź NIEPRZYZNANE. To słowo, przesądzające już jednak co nieco, jest tylko informacją. Na tej podstawie nie można złożyć odwołania.

4. Decyzje administracyjne wyślemy Pocztą Polską. Mamy ich sześć tysięcy do wysłania, a dziesięć osób w zespole, więc prosimy o cierpliwość.

• Po otrzymaniu decyzji pozytywnej w ciągu 7 dni należy dostarczyć do OKS wydrukowane z USOSweb oświadczenie o niepobieraniu stypendium na innym kierunku na UW i poza UW. Oświadczenie pojawi się przy wniosku o stypendium rektora. Niedostarczenie oświadczenia spowoduje wstrzymanie wypłaty. Wznowienie nastąpi po dostarczeniu dokumentu. Ostrzegamy lojalnie i już teraz. Można wysłać pocztą, nie można e-mailem, nie można faksem.
  • Jeśli rozstrzygnięcie nie będzie zadowalające, w ciągu 14 dni od doręczenia decyzji administracyjnej można złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie – również do OKS. O tym, jak powinien wyglądać napiszemy więcej, gdy zaczniemy wystawiać decyzje negatywne.

5. A teraz dobre wiadomości: w najbliższym czasie, podamy dwie niezwykle istotne informacje:

• procent studentów, którzy otrzymają stypendium,
  • wysokość stypendium.
EDIT: Nie udało nam się podać tej wiadomości w zapowiadanym uprzednio terminie ze względu na okoliczności natury formalnej. Tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, powiadomimy Was o procencie i kwotach. Natomiast wiadomo już, że pierwsza wypłata stypendium rektora dla najlepszych studentów będzie zrealizowana 20 grudnia.

[!] Jak ktoś napisze do nas e-mail z pytaniem, na które odpowiedź znajduje się powyżej, będę bezlitośnie wklejać link.[!]