Home » Aktualności » Stypendia » Stypendium rektora 2013/14 – poradnik krótki, a treściwy

Stypendium rektora 2013/14 – poradnik krótki, a treściwy

Zasady

Stypendium przyznawane jest WYŁĄCZNIE NA WNIOSEK studenta

Wniosek musi zostać wygenerowany w USOSweb, wydrukowany i podpisany dostarczony do Wydziałowej Komisji Stypendialnej/Dziekanatu/Sekretariatu jednostki w wyznaczonym terminie – do 15 października 2013 r.

Aby ubiegać się o stypendium rektora WYSTARCZY średnia ocen; osiągnięcia dodatkowe tylko ZWIĘKSZAJĄ SZANSE na otrzymanie stypendium

Zasady punktowania osiągnięć oraz uwzględniane ich rodzaje znajdują się w Załączniku nr 3 do Regulaminu pomocy materialnej (na samym jego końcu)

Stypendium rektora nie może otrzymać student, który uzyskał już tytuł magistra lub równorzędny, bądź taki, który studiuje na studiach I stopnia po uzyskaniu tytułu licencjata (lub równorzędnego).

Czy mając samą średnią i żadnych osiągnięć mogę składać wniosek?

• Tak. Pozycja w rankingu w takim wypadku zostanie ustalona wyłącznie na podstawie  punktów za średnią ocen.

Jak mam udokumentować osiągnięcia?

• W ostatniej części Załącznika nr 3 znajduje się szczegółowy wykaz dokumentów, które potwierdzają dane osiągnięcie.

Czy muszę składać wniosek papierowy?

• Tak.

Kontynuuję naukę na tym samym kierunku studiów. Dlaczego nigdzie nie mogę wpisać średniej?

• Średnia w Twoim przypadku zostanie wyliczona w Dziekanacie i przez jego pracowników wpisana do rankingu.

Jestem na Erasmusie. Czy mogę wnioskować o stypendium? czy będę je otrzymywać?

• Tak – wnioskowanie i wypłacanie odbędzie się na dokładnie takich samych zasadach jak dla studentów przebywających w Polsce.

Jestem na urlopie. Kiedy mam wnioskować o stypendium za poprzedni rok?

• Teraz. Świadczenie, jeśli zostanie przyznane, wypłacone będzie po powrocie z urlopu.

Mam warunek. Czy mogę wnioskować o stypendium?

• Tak, ale za średnią otrzymasz 0 punktów. Trzeba więc wykazać osiągnięcia sportowe, naukowe bądź artystyczne, żeby mieć szanse na otrzymanie stypendium.
Przyszedłem na UW z innej uczelni. W załącznikach do wniosku widnieje zaświadczenie z uczelni o skali ocen i sposobie jej wyliczania, ale mój poprzedni Dziekanat nie chce mi takiego dokumentu wydać. Co robić?
  • Wystarczy, że załączysz kopię suplementu do dyplomu albo inny dokument poświadczający skalę ocen i sposób wyliczania średniej. KS może poprosić o oryginały do wglądu.
Dziekanat nie rozliczył mi jeszcze roku, na wniosku drukuje się ten poprzedni. Nie wiem, czy zdążą do 15.10. Czy to znaczy, że nie mogę się ubiegać o stypendium?
  • Możesz. Wydrukuj wniosek, przekreśl nieprawidłową informację o roku i zapisz poprawną. W chwili przyznawania stypendiów OKSS i tak sprawdzi, czy jesteś wpisany na kolejny rok.
Na moim wniosku nie widać numeru konta. Co teraz?
  • Trzeba pójść do Dziekanatu/Sekretariatu i upewnić się, że dane znajdują się w USOS. Na wniosku numer konta nie musi być wydrukowany, natomiast BEZWZGLĘDNIE musi znajdować się on w systemie. Inaczej nie będziemy mogli wypłacić stypendium.

Gdzie mogę zadać pytanie, na które odpowiedzi nie znalazłem w Regulaminie ani na stronach OKS?

[Termin składania wniosków o stypendium rektora upływa 15.10.

Wnioski w USOSweb generuje się na stronie usosweb.uw.edu.pl > Dla Studentów > Moje studia > Wnioski

!!!KOMUNIKAT DLA SPORTOWCÓW!!!

Prosimy o wybieranie z listy tych osiągnięć, które opatrzone są liczbą punktów odpowiadającą tej podanej w REGULAMINIE. Jeśli wybraliście źle punktowane osiągnięcia – prosimy o wysłanie e-maila pod adres oks@samorzad.uw.edu.pl, abyśmy mogli cofnąć Wam wnioski do poprawy.

Krótka informacja dot. wnioskowania znajduje się !!!tutaj!!!
Poradnik wypełniania wniosku EKRAN PO EKRANIE znajdziecie !!!tutaj!!!

Applying for the Rector’s Scholarship – information in English:

You can find a short information about applying for the Rector’s Scholarship !!!here!!!
Manual – USOSweb step by step is !!!here!!!]