Home » Aktualności » Średnie ocen, braki w dokumentach, status wniosku, zmiana adresu i numeru konta

Średnie ocen, braki w dokumentach, status wniosku, zmiana adresu i numeru konta

To, co najważniejsze

Prosimy o zapoznawanie się z komunikatami zamieszczanymi na naszej stronie internetowej.

Średnie ocen

W najbliższych dniach w szczegółach wniosków o stypendium rektora (Dla Wszystkich →Wnioski →Szczegóły →Średnia obliczona z rankingu) zaczną się pojawiać rankingi z wyliczoną średnią ocen. Średnia liczona jest zgodnie z Regulaminem Studiów.

Jeśli wyświetlona średnia jest nieprawidłowa (nawet jeśli jest to różnica jednej setnej! To właśnie może być ten brakujący punkt!), należy udać się do dziekanatu / sekretariatu swojej jednostki i zgłosić wątpliwości. Dziekanat / sekretariat powinien wytłumaczyć i uzasadnić, skąd wzięła się taka, a nie inna średnia.

Jeśli dziekanat / sekretariat odmówi wyjaśnień lub jeśli mimo wyjaśnień nadal będą Państwo uważać, że średnia jest nieprawidłowa, trzeba koniecznie zgłosić sprawę do OKSS-u (oks@samorzad.uw.edu.pl). Musimy wiedzieć o problemach ze średnią! W wiadomości trzeba oczywiście podać swoje imię i nazwisko, kierunek i rok studiów oraz numer indeksu.

Prosimy o załatwianie tych spraw możliwie najszybciej.

Braki dokumentów

Tu również obowiązuje zasada „im szybciej, tym lepiej”. Jeśli weryfikując wniosek natrafimy (my, OKSS) na niedostatecznie poświadczone osiągnięcia, będziemy zwracać się najpierw mailowo* z prośbą o uzupełnienie braków.

Osoby, które już wiedzą, że czegoś nie doniosły, prosimy o jak najszybsze zdobycie wymaganych dokumentów. Póki wnioski są na wydziałach (termin przekazania ich do nas to 24 października, gdzieniegdzie będzie to trwało nieco dłużej), proszę donosić braki na wydziały. Później trzeba już kierować się na Krakowskie Przedmieście 24 pok. 102, czyli do OKSS-u. Żeby dowiedzieć się, czy wnioski są jeszcze w jednostce, proszę kontaktować się z KS jednostki.

Informacje o odrzuceniu lub uznaniu osiągnięć wyświetlą się w USOSweb w szczegółach wniosku po przyjęciu go przez nas do rozpatrzenia. Każde osiągnięcie opatrzymy stosownym komentarzem.

*studentów, którzy „nie korzystają” ze adresów mailowych podanych w USOSweb prosimy o poświęcenie kilku chwil na przekierowanie poczty ze skrzynki studenckiej na skrzynkę używaną na co dzień.

Status wniosku

Wnioski o stypendium rektora będą zmieniać status z •Zarejestrowany od razu na •Gotowy do rozpatrzenia (z pominięciem statusu •Złożony). Będzie się to dziać w różnych jednostkach w różnym czasie. Osoby z tego samego roku mogą mieć wnioski przyjmowane do rozpatrzenia w różnych dniach!

Osoby zaniepokojone losem swojego wniosku (bo nie oddały go do niczyich rąk, a wrzuciły do kartonu, pudełka, przegródki) prosimy o kontaktowanie się z KS jednostki albo sekretariatem / dziekanatem przed 24 października. Ze względów oczywistych może być nam (OKSS) trudno sprawnie odpowiedzieć na każdego takiego maila, dlatego prosilibyśmy o załatwienie tego jak najszybciej i jak najbliżej źródła.

Zmiana adresu i numeru konta

Do 15 listopada 2016 r. można dokonać zmiany numeru konta i adresu w dziekanacie / sekretariacie. Prosimy zadbanie o prawidłowy adres korespondencyjny w USOS szczególnie te osoby, którym na wniosku wydrukował się adres niewłaściwy. Zmiany można dokonać tylko w sekretariacie / dziekanacie. Tak samo z numerem konta – modyfikacja możliwa będzie tylko w sekretariacie / dziekanacie. OKSS nie może zmieniać podstawowych danych studentów.

Rankingi

Prosimy traktować je wyłącznie jako źródło wiedzy o wyliczonej średniej ocen. Ranking nie jest miarodajny jako probierz tzw. szans na otrzymanie stypendium, ponieważ nie widać w nim punktów za dodatkowe osiągnięcia, które ma część studentów. Rzekomo pierwsza pozycja w rankingu (za samą średnią) może więc okazać się pozycją piątą (po uwzględnieniu osiągnięć artystycznych, naukowych i sportowych innych osób).

Kwota i procent

Te informacje podamy najpóźniej na początku grudnia.

Progi i decyzje

Jak w roku ubiegłym, wnioski po uruchomieniu algorytmu uzyskają status •Rozpatrzony (decyzja do doręczenia). Nie będzie można więc z USOSweb dowiedzieć się o przyznaniu bądź nieprzyznaniu stypendium – trzeba odebrać decyzję administracyjną.

Doręczenie decyzji jest warunkiem otrzymania wypłaty. Oczywiście możemy wysyłać decyzje pocztą, ale w takim wypadku wypłata następuje dopiero, gdy zwrotka wróci do OKSS. Sama organizacja wysyłki również trwa. Szybszym sposobem jest więc umożliwienie studentom odbioru decyzji na miejscu.

Doręczenie ponad trzech tysięcy decyzji w kilka dni w poprzednim roku poszło nam bardzo sprawnie – punkty odbioru działały na wszystkich trzech kampusach i na Mokotowskiej, w kolejce do najbardziej obleganego pokoju przy Krakowskim Przedmieściu czekało się na decyzję maksymalnie kilkanaście minut (w czasie przerwy o 13.00, pierwszego i drugiego dnia). Trudno na ten moment powiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądać ten proces w tym roku, ale dołożymy wszelkich starań, by zminimalizować niedogodności.

Tags: , , , ,