Home » Aktualności » Ogłoszenia stypendialne » Stypendium socjalne – informacja dla studentów

Stypendium socjalne – informacja dla studentów

Tura wnioskowania w USOSweb otwarta zostanie 1 października 2012r.

O stypendium socjalne wnioskować można tylko na jednym, wybranym przez siebie kierunku studiów.

Wypełnić należy Oświadczenie o dochodach za rok 2011, posługując się dokumentacją za rok podatkowy 2011. studenci, którzy wnioskowali o akademik przez USOSweb nie muszą ponownie wypełniać Oświadczenia.

Wygenerowany w USOSweb wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w Komisji Stypendialnej jednostki.

Złożenie papierowego wniosku do 10 października 2012r. pozwala uzyskać stypendium socjalne również za październik. Złożenie go po tym terminie skutkuje przyznaniem pieniędzy od listopada.

Wysokość stypendiów i próg dochodu zostaną ogłoszone niebawem – najpóźniej na 14 dni przed początkiem roku akademickiego.

Można ubiegać się o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości. Takie stypendium może otrzymać student:

• studiów stacjonarnych
  • który złożył wraz z wnioskiem potwierdzenia opłaty za akademik bądź umowę najmu.

Pierwsza wypłata będzie w listopadzie. Na Uniwersytecie wypłaty realizowane są przelewami. Numer konta do USOSweba wprowadzić można samodzielnie. Wystarczy kliknąć tutaj.

Poradnik do wypełnienia Oświadczenia o dochodach za rok 2o11 można pobrać tutaj.

Pytania w sprawie stypendiów socjalnych kierować należy do Komisji jednostek.

Tags: , , , , , ,