Home »

 
 

Złożenie wniosku w terminie – co to oznacza?

 

UWAGA! Poniższe informacje były przygotowane na potrzeby składania wniosków w roku 2019/2020.

Sprawdź, czy Twój wniosek jest:

✔ wydrukowany,

✔ własnoręcznie podpisany,

✔ udokumentowany zgodnie z załącznikiem nr 3 do Regulaminu świadczeń.

Sprawdź, czy nie upłynął termin na złożenie wniosku.

Osobiście

Wniosek możesz przynieść osobiście do sekretariatu jednostki, w której studiujesz albo sekcji stypendialnej, jeśli taka funkcjonuje na Twoim wydziale. Możesz poprosić o potwierdzenie wpływu na kopii wniosku – nikt nie może odmówić go odmówić.

Wysłanie z Polski i UE

List należy zaadresować do jednostki, w której studiujesz, dopisując na kopercie stypendium rektora dla studentów.

Wysłanie listu z Polski, Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich EFTA jest tak samo ważne: istotna dla zachowania terminu jest data nadania listu.

Polecamy wysyłanie przesyłek rejestrowanych, tzw. poleconych. Potwierdzenie nadania pozwala udowodnić wysłanie listu w terminie w razie zagubienia paczki.

Wysłanie spoza UE

List należy zaadresować do jednostki, w której studiujesz, dopisując na kopercie stypendium rektora dla studentów.

W takim wypadku Twój polecony list musi dotrzeć do pierwszej polskiej placówki pocztowej w terminie wyznaczonym na złożenie wniosku.

Jeśli wyślesz list nierejestrowany (niepolecony), musi on wpłynąć na UW w terminie wyznaczonym na złożenie wniosku.

Zwolnienie lekarskie

W tym wypadku nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli chorujesz, musisz poprosić kogoś, żeby wysłał / złożył w Twoim imieniu wniosek.

Inne metody

Korzystasz z nich na własne ryzyko. Jeśli zostawisz wniosek w skrzynce na podania albo wsuniesz go pod drzwi ostatniego dnia na składanie wniosków musisz liczyć się z tym, że zostanie on oznaczony jako złożony tego dnia, którego ktoś go znalazł albo wyjął ze skrzynki.

Wnioski wysłane za pośrednictwem firm kurierskich wpływają dnia dostarczenia ich na UW, nie dnia nadania (inaczej niż w przypadku nadania ich pocztą!!!)

Na ostatnią chwilę

Jeśli rejestrujesz wniosek w USOSweb ostatniego dnia terminu, po zamknięciu sekretariatu i najbliższej poczty, pamiętaj, że w Warszawie są dwie całodobowe placówki: na Świętokrzyskiej i Targowej, a wykaz urzędów, w których można znaleźć całodobowy kiosk pocztowy jest tutaj: https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/strefa-24h/